
Rave Ridged-G
Introducing the Rave Ridged-G, your ultimate partner in pleasure, crafted with precision to tantalize and tease. Designed for those who crave extra texture, its rippled shaft delivers intense sensation, while the strategically positioned stimulator ensures targeted pleasure. Every detail is engineered to enhance your experience with thrilling complexity.
Textured design enhances sensation for an unforgettable experience.
Customize your pleasure, from a teasing hum to deep, resonating pulses.
Made from premium silicone with an IPX7 waterproof rating for bath and shower fun.
Fully charges in 2.5 hours, providing up to 90 minutes of continuous pleasure.
Resumes your last-used vibration setting for seamless pleasure.
Prevents accidental activation for worry-free transport.
Ā
| Color: | Blue |
| Warranty: | 1 Year Warranty |
| Features: | Phthalate Free, Wireless, Rechargeable, Vibrates |
| Waterproof: | WaterProof (IPX7) |
| Power Source: | USB Rechargeable (Included) |
| Material Type: | Silicone (massager, button, charging port), ABS with PU Cote (base) |
| Measurements: | 3 in x 1.5 in / 7.5 cm x 3.75 cm (shaft) |
| 1 in x 1 in / 2.5 cm x 2.5 cm (stimulator) | |
| 6 in x 1.5 in / 15.25 cm x 3.75 cm (overall) | |
| Max Run Time: | 90 minutes |
| Max Charging Time: | 150 minutes |
| Speeds: | 10 |
Introducing the Rave Ridged-G, your ultimate partner in pleasure, crafted with precision to tantalize and tease. Designed for those who crave extra texture, its rippled shaft delivers intense sensation, while the strategically positioned stimulator ensures targeted pleasure. Every detail is engineered to enhance your experience with thrilling complexity.
Textured design enhances sensation for an unforgettable experience.
Customize your pleasure, from a teasing hum to deep, resonating pulses.
Made from premium silicone with an IPX7 waterproof rating for bath and shower fun.
Fully charges in 2.5 hours, providing up to 90 minutes of continuous pleasure.
Resumes your last-used vibration setting for seamless pleasure.
Prevents accidental activation for worry-free transport.
Ā
| Color: | Blue |
| Warranty: | 1 Year Warranty |
| Features: | Phthalate Free, Wireless, Rechargeable, Vibrates |
| Waterproof: | WaterProof (IPX7) |
| Power Source: | USB Rechargeable (Included) |
| Material Type: | Silicone (massager, button, charging port), ABS with PU Cote (base) |
| Measurements: | 3 in x 1.5 in / 7.5 cm x 3.75 cm (shaft) |
| 1 in x 1 in / 2.5 cm x 2.5 cm (stimulator) | |
| 6 in x 1.5 in / 15.25 cm x 3.75 cm (overall) | |
| Max Run Time: | 90 minutes |
| Max Charging Time: | 150 minutes |
| Speeds: | 10 |
Original: $24.97
-65%$24.97
$8.74Description
Introducing the Rave Ridged-G, your ultimate partner in pleasure, crafted with precision to tantalize and tease. Designed for those who crave extra texture, its rippled shaft delivers intense sensation, while the strategically positioned stimulator ensures targeted pleasure. Every detail is engineered to enhance your experience with thrilling complexity.
Textured design enhances sensation for an unforgettable experience.
Customize your pleasure, from a teasing hum to deep, resonating pulses.
Made from premium silicone with an IPX7 waterproof rating for bath and shower fun.
Fully charges in 2.5 hours, providing up to 90 minutes of continuous pleasure.
Resumes your last-used vibration setting for seamless pleasure.
Prevents accidental activation for worry-free transport.
Ā
| Color: | Blue |
| Warranty: | 1 Year Warranty |
| Features: | Phthalate Free, Wireless, Rechargeable, Vibrates |
| Waterproof: | WaterProof (IPX7) |
| Power Source: | USB Rechargeable (Included) |
| Material Type: | Silicone (massager, button, charging port), ABS with PU Cote (base) |
| Measurements: | 3 in x 1.5 in / 7.5 cm x 3.75 cm (shaft) |
| 1 in x 1 in / 2.5 cm x 2.5 cm (stimulator) | |
| 6 in x 1.5 in / 15.25 cm x 3.75 cm (overall) | |
| Max Run Time: | 90 minutes |
| Max Charging Time: | 150 minutes |
| Speeds: | 10 |
























