LEVELZ - Liquid Silicone Double Weighted Ball Cock Ring - Black
Level up with added intensity. This double weighted cock ring from the LEVELZ collection combines the firm grip of premium silicone with an internal weight for extra pressure and a more grounded, full-bodied feel. Perfect for users who crave that satisfying tug during wear. Non-vibrating, body-safe, and packaged in a sleek clamshell for easy display.
Two internal weights provide deep, full-bodied pressure for enhanced sensation.
Premium silicone ensures a secure, comfortable hold throughout use.
Made from 40% silicone and 60% stainless steel for safety, durability, and comfort.
Delivers consistent, weighted pressure without vibration distractions.
Safe for use in the shower or bath and easy to clean.
Made from body-safe materials with zero harmful chemicals.
Â
| Material: | 40% Silicone + 60% Stainless Steel |
| Product Dimensions: | 2.44" x 2.05" x 1.38" |
| Product Weight: | 4.83 oz |
| Product Diameter: | 1.85" |
| Inner Diameter: | 1.38" |
| Package Dimensions: | 5.51" x 3.54" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for over 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Discontinue use if discomfort occurs. |
Level up with added intensity. This double weighted cock ring from the LEVELZ collection combines the firm grip of premium silicone with an internal weight for extra pressure and a more grounded, full-bodied feel. Perfect for users who crave that satisfying tug during wear. Non-vibrating, body-safe, and packaged in a sleek clamshell for easy display.
Two internal weights provide deep, full-bodied pressure for enhanced sensation.
Premium silicone ensures a secure, comfortable hold throughout use.
Made from 40% silicone and 60% stainless steel for safety, durability, and comfort.
Delivers consistent, weighted pressure without vibration distractions.
Safe for use in the shower or bath and easy to clean.
Made from body-safe materials with zero harmful chemicals.
Â
| Material: | 40% Silicone + 60% Stainless Steel |
| Product Dimensions: | 2.44" x 2.05" x 1.38" |
| Product Weight: | 4.83 oz |
| Product Diameter: | 1.85" |
| Inner Diameter: | 1.38" |
| Package Dimensions: | 5.51" x 3.54" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for over 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Discontinue use if discomfort occurs. |
Original: $22.99
-65%$22.99
$8.05Description
Level up with added intensity. This double weighted cock ring from the LEVELZ collection combines the firm grip of premium silicone with an internal weight for extra pressure and a more grounded, full-bodied feel. Perfect for users who crave that satisfying tug during wear. Non-vibrating, body-safe, and packaged in a sleek clamshell for easy display.
Two internal weights provide deep, full-bodied pressure for enhanced sensation.
Premium silicone ensures a secure, comfortable hold throughout use.
Made from 40% silicone and 60% stainless steel for safety, durability, and comfort.
Delivers consistent, weighted pressure without vibration distractions.
Safe for use in the shower or bath and easy to clean.
Made from body-safe materials with zero harmful chemicals.
Â
| Material: | 40% Silicone + 60% Stainless Steel |
| Product Dimensions: | 2.44" x 2.05" x 1.38" |
| Product Weight: | 4.83 oz |
| Product Diameter: | 1.85" |
| Inner Diameter: | 1.38" |
| Package Dimensions: | 5.51" x 3.54" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for over 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Discontinue use if discomfort occurs. |
























