LEVELZ - Double O Silicone Cock Ring - S - Black
Double down on sensation with this dual-loop cock ring from the LEVELZ collection. Designed to grip both shaft and balls, the Double O boosts erection strength while delivering extra pressure and staying power. Made from smooth, body-safe silicone and packaged in a sleek clamshell, it’s the perfect upgrade for those ready to explore more advanced control and pleasure.
Targets both the shaft and balls for enhanced restriction, firmer erections, and intensified stimulation.
Provides extra support and staying power while maintaining comfort for longer sessions.
Crafted from 100% solid, body-safe silicone that’s soft to the touch yet firm enough for control.
Flexible enough for easy application while maintaining a snug, secure fit during use.
Fully waterproof and non-porous for easy cleaning and worry-free use anywhere.
Made from high-quality, hypoallergenic silicone for total peace of mind.
Â
| Material: | Solid Silicone |
| Product Diameter: | 1.97" (5.0 cm) |
| Inner Diameter: | 0.98" (2.5 cm) |
| Product Dimensions: | 1.97" x 1.97" x 1.93" |
| Product Weight: | 0.78 oz |
| Package Dimensions: | 4.72" x 3.15" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for more than 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Stop use if pain or discomfort occurs. |
Double down on sensation with this dual-loop cock ring from the LEVELZ collection. Designed to grip both shaft and balls, the Double O boosts erection strength while delivering extra pressure and staying power. Made from smooth, body-safe silicone and packaged in a sleek clamshell, it’s the perfect upgrade for those ready to explore more advanced control and pleasure.
Targets both the shaft and balls for enhanced restriction, firmer erections, and intensified stimulation.
Provides extra support and staying power while maintaining comfort for longer sessions.
Crafted from 100% solid, body-safe silicone that’s soft to the touch yet firm enough for control.
Flexible enough for easy application while maintaining a snug, secure fit during use.
Fully waterproof and non-porous for easy cleaning and worry-free use anywhere.
Made from high-quality, hypoallergenic silicone for total peace of mind.
Â
| Material: | Solid Silicone |
| Product Diameter: | 1.97" (5.0 cm) |
| Inner Diameter: | 0.98" (2.5 cm) |
| Product Dimensions: | 1.97" x 1.97" x 1.93" |
| Product Weight: | 0.78 oz |
| Package Dimensions: | 4.72" x 3.15" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for more than 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Stop use if pain or discomfort occurs. |
Original: $13.99
-65%$13.99
$4.90Description
Double down on sensation with this dual-loop cock ring from the LEVELZ collection. Designed to grip both shaft and balls, the Double O boosts erection strength while delivering extra pressure and staying power. Made from smooth, body-safe silicone and packaged in a sleek clamshell, it’s the perfect upgrade for those ready to explore more advanced control and pleasure.
Targets both the shaft and balls for enhanced restriction, firmer erections, and intensified stimulation.
Provides extra support and staying power while maintaining comfort for longer sessions.
Crafted from 100% solid, body-safe silicone that’s soft to the touch yet firm enough for control.
Flexible enough for easy application while maintaining a snug, secure fit during use.
Fully waterproof and non-porous for easy cleaning and worry-free use anywhere.
Made from high-quality, hypoallergenic silicone for total peace of mind.
Â
| Material: | Solid Silicone |
| Product Diameter: | 1.97" (5.0 cm) |
| Inner Diameter: | 0.98" (2.5 cm) |
| Product Dimensions: | 1.97" x 1.97" x 1.93" |
| Product Weight: | 0.78 oz |
| Package Dimensions: | 4.72" x 3.15" x 0" |
| Waterproof: | Yes |
| Splashproof: | Yes |
| Phthalate-Free: | Yes |
| Usage Time Limit: | Do not wear for more than 30 continuous minutes |
| Disclaimer: | This product is not a medical device. Stop use if pain or discomfort occurs. |
























