
Lelo NEA™ 3
Don't let the petite and discreet looks of NEA™ 3 personal massager mislead you, as it features ten powerful vibration settings inside its remarkable shape. Completely waterproof and ultra-quiet, it's a sex toy entirely focused on the sense of touch, guiding you to the new era of personal satisfaction.
Â
SPECIFICATIONS
| Materials: | Body-safe silicone, ABS plastic |
| Finish: | Smooth |
| Size: | 39 x 34 x 74 mm / 1.5 x 1.3 x 2.9 in |
| Weight: | 45Â g / 1.6Â oz |
| Battery: | Li-Ion 3.7 V with 300 mAh |
| Charging: | up to 2 h |
| Rated power: | Â |
| - Input: | 5 V 1.5 W |
| - Output: | 3.7 V 0.7 W |
| User time: | up to 2Â h |
| Standby: | 90 days |
| Frequency:Â | 93 Hz |
| Max. noise level: | 60 dB |
| Interface: | 2 buttons |
Don't let the petite and discreet looks of NEA™ 3 personal massager mislead you, as it features ten powerful vibration settings inside its remarkable shape. Completely waterproof and ultra-quiet, it's a sex toy entirely focused on the sense of touch, guiding you to the new era of personal satisfaction.
Â
SPECIFICATIONS
| Materials: | Body-safe silicone, ABS plastic |
| Finish: | Smooth |
| Size: | 39 x 34 x 74 mm / 1.5 x 1.3 x 2.9 in |
| Weight: | 45Â g / 1.6Â oz |
| Battery: | Li-Ion 3.7 V with 300 mAh |
| Charging: | up to 2 h |
| Rated power: | Â |
| - Input: | 5 V 1.5 W |
| - Output: | 3.7 V 0.7 W |
| User time: | up to 2Â h |
| Standby: | 90 days |
| Frequency:Â | 93 Hz |
| Max. noise level: | 60 dB |
| Interface: | 2 buttons |
Original: $99.00
-65%$99.00
$34.65Description
Don't let the petite and discreet looks of NEA™ 3 personal massager mislead you, as it features ten powerful vibration settings inside its remarkable shape. Completely waterproof and ultra-quiet, it's a sex toy entirely focused on the sense of touch, guiding you to the new era of personal satisfaction.
Â
SPECIFICATIONS
| Materials: | Body-safe silicone, ABS plastic |
| Finish: | Smooth |
| Size: | 39 x 34 x 74 mm / 1.5 x 1.3 x 2.9 in |
| Weight: | 45Â g / 1.6Â oz |
| Battery: | Li-Ion 3.7 V with 300 mAh |
| Charging: | up to 2 h |
| Rated power: | Â |
| - Input: | 5 V 1.5 W |
| - Output: | 3.7 V 0.7 W |
| User time: | up to 2Â h |
| Standby: | 90 days |
| Frequency:Â | 93 Hz |
| Max. noise level: | 60 dB |
| Interface: | 2 buttons |

















