
Double Dong - 14" / 36 cm
The double date of your life!Enjoy the “Skin” of velvet-soft, lifelike skin with this incredibly realistic dildo. The super-lifelike shapes, textures, and colors of this dong truly look and feel like the real thing! Made from Phthalate-Free Skin TPE, this squishy material mimics the softness of real skin and is completely body-safe. This beautifully crafted dildo is made by injection molding in order to eliminate smell and defects and at the same time increase its thermo-stability and durability.
| Dimensions package | 6.1" x 1.97" x 17.32" |
| Weight package | 14.29 oz |
| Product dimensions | 1.77" x 1.77" x 14.17" |
| Product weight | 12.35 oz |
| Product diameter | 1.77" |
| Insertable length | 14.02" |
| Waterproof | Yes |
| Phthalate free | Yes |
The double date of your life!Enjoy the “Skin” of velvet-soft, lifelike skin with this incredibly realistic dildo. The super-lifelike shapes, textures, and colors of this dong truly look and feel like the real thing! Made from Phthalate-Free Skin TPE, this squishy material mimics the softness of real skin and is completely body-safe. This beautifully crafted dildo is made by injection molding in order to eliminate smell and defects and at the same time increase its thermo-stability and durability.
| Dimensions package | 6.1" x 1.97" x 17.32" |
| Weight package | 14.29 oz |
| Product dimensions | 1.77" x 1.77" x 14.17" |
| Product weight | 12.35 oz |
| Product diameter | 1.77" |
| Insertable length | 14.02" |
| Waterproof | Yes |
| Phthalate free | Yes |
Original: $20.97
-65%$20.97
$7.34Description
The double date of your life!Enjoy the “Skin” of velvet-soft, lifelike skin with this incredibly realistic dildo. The super-lifelike shapes, textures, and colors of this dong truly look and feel like the real thing! Made from Phthalate-Free Skin TPE, this squishy material mimics the softness of real skin and is completely body-safe. This beautifully crafted dildo is made by injection molding in order to eliminate smell and defects and at the same time increase its thermo-stability and durability.
| Dimensions package | 6.1" x 1.97" x 17.32" |
| Weight package | 14.29 oz |
| Product dimensions | 1.77" x 1.77" x 14.17" |
| Product weight | 12.35 oz |
| Product diameter | 1.77" |
| Insertable length | 14.02" |
| Waterproof | Yes |
| Phthalate free | Yes |

















